| bumblebee a întrebat:

Imi plac foarte mult limbile straine.si as vrea ca pe viitor sa fac ceva pe baza asta. ce facultate as putea urma?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Ai putea sa mergi la Facultatea de Litere, specializari Limba si Literatura sau Limbi Moderne Aplicate. La Limba si Literatura ai nevoie de o singura limba straina la nivel avansat si pe a doua o inveti acolo, din cate stiu, iar la Limbi Moderne Aplicate ai nevoie sa stii doua limbi straine la nivel avansat. Trebuie sa prezinti un certificat care sa dovedeasca faptul ca stapanesti cele doua limbi sau dai un test de admitere la facultate. Cauta pe site-ul facultatii la care vrei sa mergi si documenteaza-te. Nu vreau sa te informez gresit. Mai sunt si alte specializari, dar nu m-am interesat si de astea stiam. Oricum, daca vrei limbi straine, la Litere trebuie sa mergi, iar acolo ai sa vezi tu ce specializare preferi. Succes.

9 răspunsuri:
| Blosssom a răspuns:

Facultatea de litere -limbi strine happy

Funditabatting eyelashes

| crazygirlyo a răspuns:

Facultatea de limbi straine normal.sau la litere. daca vrei sa devii profesor happy

| Biscotti a răspuns:

Facultatea de litere

| IuliAnnA_6074 a răspuns:

Facultatea de litere sau de sociologie. Fundita? Mersi :*

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Facultatea de limbi si literaturi straine.
Poti sa devii profesoara, traducatoare etc

happy

| Atreides2 a răspuns:

Eu am un prieten la Universitatea din Bucuresti si este la Italiana, asa ca aici este un link

http://www.unibuc.ro/ro/fac_flls_ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de literehappy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Facultatea de limbi strainehappy

| m93marius a răspuns:

Facultatea de Relatii Internationale, si nu trebuie sa te axezi neaparat doar pe literatura, deoarece prin relatii internationale, zic eu, ai mai multe oportunitati decat facultatea de litere, dar asta ii parerea mea, si nu ii neaparat cea buna