| fabulousheart a întrebat:

Imi poate da si mie cineva cat mai multe detalii despre Universitatea de Petrol si Gaze Ploiesti? Specializari si ce se invata la acele specializari happy

2 răspunsuri:
| Guvidus a răspuns:

Salut! În Universitatea Petrol-Gaze din Ploieşti fiinţează cinci facultăţi şi două departamente didactice. Cele cinci facultăţi au avut de-a lungul timpului denumiri diferite de cele actuale.
Facultati: -Ingineria Petrolului si a gazelor(pregăteşte specialişti în domeniul exploatării zăcămintelor de petrol şi gaze)
-Inginerie Mecanica si Electrica
-Tehnologia petrolului si Tehnochimie
-Litere si Stiinte
-Stiinte economice

| ionuionut97 a răspuns:

Salut sa stii ca poti gasi informatile si in alta modalitate cum ar fi sa cauti pe net sau pe wikipedia.eu nu prea stiu multe informati ca am doar 11 ani dar sper sa te ajute raspunsul meu