| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate explica cineva ce inseamna:
"Fericiți cei ce au aceeași umbră cu a copacului"?big grin chiar nu pricep.

Răspuns Câştigător
| RegalusDekaron a răspuns:

Ca sunt asa de prosti precum un pom (indiferent ce spune'ti ala n-are creier). Sunt atat de fericiti pentru ca prostii sunt fericiti, e simplu sa fi prost.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dualitatea.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Copacul,având rădăcini,e statornic,neclintit,umbra lui cade,în funcţie de mişcarea soarelui,în acelaşi loc zi de zi.Din punctul meu de vedere,cei ce au aceeaşi umbră cu cea a copacului sunt asemenea lui-statornici,neclintiţi, stabili, te poţi baza pe ei.