| aannddrreeaa a întrebat:

Imi poate spune cineva ce inseamna: Particle physics is to physics what big game hunting is to field biology? Am primit un mail de la descopera in engleza si e un articol super dar nu stiu ce inseamna propozitia asta(e pe la mijlocul articolului)....Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| RaduMarin a răspuns:

Articolele despre fizica inseamna pentru fizica ceea ce o mare vanatoare(concurs de vanatoare-intelegi sensul) este pentru domeniul biologiei.

Cam asta ar fi.