| JewBacca1234 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce materii se fac la specializarea industrie alimentara?

Răspuns Câştigător
| aaanamariaaa a răspuns:

Materiile care se fac la toate profilurile; mate,romana,engleza,franceza,istorie,chimie, religie, logică, geografie si materiile specifice profilului, in cazul industriei alimentare o sa faci module, vespre materii prime, fermenti, la unele vei face si chimie, noi am facut si ore de laborator, nu trebuie sa te strezezi cu materiile astea prea mult, eu una am avut numai 9 si 10, e destul de usor. In detaliu cum se numesc materiile (modulele):
Microbiologie Managementul calitatii
Protectia si igiena muncii
Biochimia produselor alimentare
Operatii unitare si utilaje in industria alimentara
Tehnologii de obtinere a produselor alimentare de origine vegetala
Tehnologii de obtinere a produselor alimentare de origine animala
Elemente de tehnologie generala
Ecologie si protectia mediului
Astea le faci de.a lungul celor 4 ani de liceu happy