| darts01 a întrebat:

Imi poate spune cineva sigur din A.S.E cate puncte de credit iti trebuie sa treci semestrul/anul?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

"Promovarea anului de studii (pentru ciclul licență) este condiționată de acumulare unui anumit număr minim de puncte credit (ECTS), după cum urmează:
- Din anul I în anul al II-lea, minim 15 credite aferente disciplinelor obligatorii și opționale;
- Din anul al II-lea în anul al III-lea, minim 60 credite aferente disciplinelor obligatorii și opționale din care minim 15 puncte credit din anul al II-lea.
Promovarea anului I de studii pentru ciclul masterat este condiționată de acumulare unui a minim 45 credite aferente disciplinelor obligatorii și opționale."

Sursa: http://student.ase.ro/in-sesiune-este-bine-sa-stii-ca/