| MileyS a întrebat:

Imi puteti da un chestionar al romanului Baltagul-Mihail Sadoveanu? Adica mai multe intrebari din roman, dar si cu raspunsuri. dau un test la romana si va trebui sa raspund la niste intrebari din Baltagul. Am citit cartea, iar acum vreau sa vad ce am retinut.

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna!
Uite ceva aici http://www.autorii.com/......licate.php este un fragment din roman si ai un fel de exercitii(iti vei da seama daca citesti bine ca de fapt sunt exercitii nu explicatii) aplicate de text.

| profudemate a răspuns:

Iti pot oferi eu 3 teste la Baltagul.
Intra pe profdmate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi trebuie si eu dau la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la felbig grin

| lovestory14 a răspuns:

In ce clasaesti?