| Eternitas a întrebat:

Îmi puteţi da un site care sa conţina toate timpurile de la franceză?

Răspuns Câştigător
| Mariucapampampam a răspuns:

Hei,
Http://www.referate-lucrari.com/......-1072.html
Sper sa te ajute:)

5 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Iti recomand sa-ti iei o discheta verbelor in franceza.

Verbe sistematizate şi prezentate prin intermediul unui disc rotitor:
– 52 de verbe uzuale, cu particularităţi de conjugare, dar şi verbe-model pentru gr. I, II;
* în casete – formarea timpurilor compuse, a Imperativului sau a construcţiilor perifrastice.
În ferestrele discului pot fi citite:
– forme din conjugarea verbelor alese sau radicali la care se adaugă
seriile de terminaţii specifice, prezentate alăturat.
Pe verso:
– alte 250 de verbe uzuale, cu indicarea modelelor de conjugare urmate de acestea şi cu precizarea unor eventuale abateri.
Mod de utilizare:
– reperul de citire de pe disc se fixează în dreptul unui verb selectat, iar în ferestrele discului pot fi citite formele verbului ales, eventual adăugându-se terminaţiile specifice.

Sursa: http://www.verbavolant.ro/......a-franceza

| madu1295 a răspuns:

Uite aici http://www.verbes.org/. Dai pe litera care-o doresti, si iti apare lista cu verbele, apesi pe verbul care-l vrei, si-l ai la toate timpurile. Succes! :)

Alte răspunsuri