| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti despre teoria evolutiei, dezbateri? Nu toate aiurelile de pe google.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Incepe cu "Originea speciilor" de Darwin.Vei afla de acolo ca acest savant n-a spus niciodata ca omul se trage din maimuta. O bibliografie pe tema evolutiei poti obtine chiar de pe Google. Din lista respectiva iti alegi ce-ti convine.Lucruri mai simple, mai accesibile, de stiinta popularizata gasesti pe Descopera.ro.De asemenea, Stiinta Azi prezinta noutati intr-un limbaj accesibil.