| Andra000008557 a întrebat:

Imi puteti spune câteva facultati la care anul trecut să intrat cu medii de maxim 8.70 dar la care se studiaza profiluri ce țin de IT? Multumesc

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu așa trebuie să cauți facultățile. Pentru că în fiecare an, o facultate poate cere o medie mai mare sau mai mică, în funcție de numărul de candidați.
Tu trebuie să iei legătura cu fiecare secretariat al facultății la care vrei să ajungi și să întrebi tot ce ai nevoie. Începi cu prima la care dorești să ajungi. Cu ceva efort vei putea ajunge chiar la note mai mari decât în liceu.

| Andra000008557 explică (pentru anonimg):

Am întrebat fiindcă nu cred ca sunt un elev care poate ajunge la facultati de top, mulțumesc de raspuns

| anonimg a răspuns (pentru Andra000008557):

Nu trebuie să îți fie rușine să încerci la facultăți de top. Dacă nu îți acceptă media nu este nici o problemă; dar dacă ți-o acceptă și să nu încerci, nu ar fi rău?