| Naigel a întrebat:

Imi puteti spune ce profiluri sunt la liceu(cu tot cu materiile de baza, din ce materie sa da la bac si ce poti ajunge de la fiecare)?

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Bună, o să te ajut puţin, şi rămâne să te informezi!
La mine în oraş e cam aşa
Mate info bilingv
Mate info simplu
Bio chimie bilingv
Bio chimie simplu
filologie bliling
stiinţe sociale

Primele 4 sunt profile reale, adică se bazează pe mate, info, chimie şi biologie
Iar ultimele 2 sunt profile umane adică se bazează pe limbi, română, şi istorie!
Binîneles că dintre profilele reale poţi să ajungi un om mare, însă nu se exclude asta şi de la profilele umane!
Restu' cauţi tu pe net!
NUmai bine!

| Naigel explică (pentru FadetoBlack):

Si ce inseamna bilingv sau simplu?
si alte profiluri mai sunt?

| FadetoBlack a răspuns (pentru Naigel):

Păi bilingvul e o probă la engleză, care o dai scris şi oral, trebuie să iei peste 60 de puncte ca să îl iei, şi alte profile... Uhm, sunt la profesionale, dar alea chiar nu le ştiu! happy
Interesează-te!
Şi simplu înseamnă, fără bilingv