| PufuleteDulce a întrebat:

Imi puteti spune toate personajele textului batranul si marea? multumes

Răspuns Câştigător
| didina6850 a răspuns:

In mare, Santiago - pescarul batran, Manolin - ucenicul sau. Dar mai exista si alte personaje precum pestele cel mare pe care il prinde batranul sau grupul de pescari care vin sa vada pestele cel mare, sau turistii, care il confunda cu un rechin (astea doua din urma is personaje colective)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... personajele sunt: cauta, pe, google(daca nu ai gasit asta e)