| anonim_4396 a întrebat:

Imi spune si mie cineva cum se citeste 1917 in germana?

Răspuns Câştigător
| Anonima568 a răspuns:

Tousantoninehundasniptin se citeste cum am scris

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Neunzen hundert unde siebziech. Ma rog...cam asa se scrie. N-am cum sa-ti scriu cum se citeste, ca n-am alfabet fonetic pe tastatura.

| mgtow a răspuns:

La traducator in google pui din Romana in Germana si cand iti apare traducerea apesi pe acea casuta care o reproduce vocal si vei afla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primele doua cifre si ultimele doua.
neunzehn unde siebzehn

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta pe translate.google.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neunzehn hundert siebzehn = 1917

Se citește aproximativ așa: noințănhundărtzibțeen Mi se pare că se mai adaugă și "unde". Neunzehnhundert unde siebzehn

Parcă așa îmi amintesc că am învățat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce faci, bre? Ai dat fundita unui raspuns inept? Citeste asa 1917 sa vezi ce te intelege o profa de germana sau vreun nemtaloi!

| Brandan a răspuns:

Zeventienhonderdzeventien