| LaduncaDarian a întrebat:

Imi spuneti si mie cum se aude in spaniola si cum se scrie,, Buna eu sunt..." dau funde pentru cel mai bun raspuns care imi place

Răspuns Câştigător
| Veromi321 a răspuns:

Vezi ca acolo unde scrie in raspunsul meu "eu" e de fapt « y-o» asa se scrie in spaniola eu cu y si o legat dar vad ca nu ma lasa sa scriu corect aici pe site mi-l modifica. Asa am scris initial doar ca s-a facut corectarea automat aici pe site aiurea.

2 răspunsuri:
| Veromi321 a răspuns:

Daca te prezinti cuiva spui: Hola eu soy+ (numele tau) si se pronunta asa cum e scris. Daca vrei sa-i spui cum esti de exemplu: buna eu sunt bine, atunci spui Hola eu estoy bien si se pronunta asa cum se scrie.

| Veromi321 a răspuns (pentru Veromi321):

Vezi ca acolo unde scrie in raspunsul meu "eu" e de fapt « y-o» asa se scrie in spaniola eu cu y si o legat dar vad ca nu ma lasa sa scriu corect aici pe site mi-l modifica. Asa am scris initial doar ca s-a facut corectarea automat aici pe site aiurea.

| padalekilover a răspuns:

Hola Mi nombre si pronuntia : ola mi nombre