| vladyalexandru a întrebat:

Imi spuneti si mie o scrisore catre un prieten, una catre un profesor si una catre o ruda indepartate! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Iustiina a răspuns:

Buna. Te pot ajuta. Sper sa fie bine ce scriu/.//
PENTRU PRIETEN:
Draga Alexa,
Nu ti-am mai putut scrie de mult, caci am tot iesit cu prietenii si cu familia.
Abia astazi mi-a adus postasul ultima scrisoare de la tine, caci a fost o problema cu masinile de posta. Din ultima ta scrisoare am observat ca iti e dor de mine. Si mie imi e dor de tine...si.fie vorba intre noi, chiar as vrea sa te vad, caci, dupa 6 luni in care nu ne-am vazut, chiar imi e dor de tine. Dar nu este nici o problema caci, in doua saptamani, ne vom intoarce inapoi. Tatal meu s-a vindecat, deci ne vom putea intoarce.
Pa, Pa!
Alexandru!

CATRE PROFESOR
Domnule profesor,
Acest bilet de voie este pentru fiul meu, Alexandru Vlad, pentru a-i motiva absentele din catalog. Doctorita noastra de familie este plecata in vacanta cu sotul ei, asa ca nu a putut sa ii dea scutire. Fiul meu a fost foarte bolnav, si am avut noroc ca ne-a spus doamna doctorita prin telefon, ce medicamente sa ii dau!
Va multumesc, {numele mamei}!

CATRE RUDA INDEPARTATA
Hei matusa,
Ce mai faci? Cum o mai duci? Mi-a fost dor de tine, caci, nu ai mai intrat nici pe internet...Azi, eu si mami am fost la karate, sa ma inscrie la cursuri. M-am straduit mult sa intru, dar am reusit. Inspiratia mi-am luat-o de la fiul tau. Iti scriu aceasta scrisoare, ca sa vezi si ca nu mi-am uitat de ziua ta ce va fi joi. La multi ani si tot ce iti doresti!
Te pup, Alexandru!

Sper sa fie bine. Scuze daca am mai gresit cate un cuvant!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aici nu se fac teme de școală, vezi regulamentul: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.