| spirt1 a întrebat:

In brosura de licee mentioneaza la liceul Petru Maior ca la profilul Mata-Info, are Intensiv Engleza. Daca sunt repartizat la acest liceu cad obligatoriu in clasa de intensiv engleza sau trebuie sa dau un test ca la celelalte licee pentru a separa neintensiv de intensiv. Dau funda.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bella9538 a răspuns:

Nu "cazi" obligatoriu la intensiv. Dupa ce esti admis la acest liceu sustii (daca vrei) un examen in limba engleza si in limita locurilor disponibile( de obicei 30) se formeaza o clasa de intensiv limba engleza. Acum... astept fundahappy