| Tyna33 a întrebat:

In cat incepe vacanta de Paste anul acesta? stiu ca Pastele este in 5 mai si am cautat si pe net, dar imi zice doar de vacanta de primavara care-i in aprilie.Va rog ajutati-ma! Funda pentru cel mai bun raspuns si vot la ceilalti big grin

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Anul acesta nu exista vacanta de Pasti, datorita faptului ca sarbatoarea este in mai, dar o sa fie libere zilele de 1-3 mai si 6 mai.

| mihaela0205 a răspuns:

Vacanta de primavara incepe imediat dupa saptamana altfel (1-5 aprilie) adica vom sta acasa in perioada 8-14 aprilie si pe 15 aprilie incepem scoala.
In schimb, mai avem o mini-vacanta in perioada 1-6 mai happy

| mihaela0205 a răspuns:

Adica, putem numi aceasta mini-vacanta din perioada 1-6 mai, vacanta de Pasti happy

| vali1985 a răspuns:

8-15 aprilie.
Si veti mai avea 1, 2, 3 si 6 zi libere.

| ReusxD a răspuns:

Noua n-ea zis ca in zilele 8-14 vom sta acasa yeethumbs up.

| Florincrap a răspuns:

"Vacanta" de paste incepe pe 1 mai si se termina pe 6, datorita faptului ca sarbatorile 1 mai si Pastele (5 mai) sunt in aceeasi saptamana si pentru un respiro pentru turism, s-a decis sa se acorde inca 2 zile libere (2, 3 mai), pe langa 1 mai si weekendul prelungit de Paste (3 zile,luni e zi libera). Vacanta de primavara,de obicei, coincidea cu pastele ortodox, care era, pana anul trecut, in aprilie.Acum e in mai, si deci, avem 2 vacante la 1 luna distanta intre ele.
P.S:Fain, un cocktail de sarbatori, ziua mea (4 mai), Paste si 1 mai.

| Tyna33 explică:

Dar totusi pentru ce este vacanta de primavara? nu ca ma plang, dar ne-o da doar asa? Pe nimic? fara nici o sarbatoare?

| facepalmlol a răspuns (pentru Tyna33):

E buna si asa, numai sa ne-o dea laughing