| anonim_4396 a întrebat:

In ce tara se gasesc cele mai inalte valuri din lume? Pentru surfing big grin

4 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Se pare in Africa de sud dar este periculos fie din cauza rehinilor(marele alb) a tarmului inadecvat sau a faptului ca aici se intalnesc 2 oceane (de faot ceea ce naste valurile imense). Idem pentru Australia.Valuri mari apar in orice ocean si evident surfingul se pretyeaza la zonele tropicale sau subtropicale.

April
| April a răspuns:

Am auzit ca cele mai spectaculoase locuri pentru surfing sunt in Hawaii.

| Izabella59 a răspuns:

Eu cred ca in tarile cele mai tropicale si foarte perfecte pentru turism deci sa stii ca nu e Hawai ci africa.acolo sunt valuri perfecte uimitoare pentru surferi profesionisti.crede-ma e adevarul!

| Emmaaaa a răspuns:

Pai in general la oceanul pacific.Hawaii,dar daca nu esti experimentat nu iti recomand.sunt si rechini, si valuri mult prea mari, si cu totul alte conditii ca aici....eu fac surfing de ceva timp,chiar aici la noi la marea neagra, si e destul de ok, poti prinde si valuri mai mari cand e briza buna... oricum, sti cum e, orice calatorie incepe cu un paswinking