| deea_8087 a întrebat:

In clasa a 8a, unde ar fi mai bine(mai usor) sa dau la istorie sau geografie? fundita

22 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Noi ne punem spune părerea, însă nu ştiu cât de tare te va ajuta pe tine. Eu am dat la geografie, pentru că mi s-a părut destul de uşor, şi antrenant. Cel puţin, mereu mi-a făcut plăcere să memorez munţi, şi depresiuni, şi altitudini şi toate alea.
Pe când la istorie, din moment ce mi se cerea să învăţ pagini întregi pe de rost, am găsit mult mai dificilă materia.
Acum, depinde şi de tine. Până la urmă, ai o grămadă de timp să te hotărăşti.
Mult succes!

| xxdd a răspuns:

Geografie.

| Minks a răspuns:

Te cam bate limba romana, asa-i?

| IoanaTempah a răspuns:

Depinde de materia care iti place mai mult, eu una am dat la geografie pentru ca imi place aceasta materie foarte mult love struck. Daca iti place istoria da la istorie, daca iti place geografia da la geografia iar daca nu`ti place nici una dintre cele doua alege materia la care poti invata tu mai usor happy.

Sper ca te-am ajutat >big grin

| crisbebe a răspuns:

Geografie deoarece iti mai amintesti ceva din ce ai vazut din ce ai auzit si e si mai usoara pe cand la istorie trebuie sa ti minte toate datele si e mai nasoala

| Deea a răspuns:

In scoala mea absolut toti elevii au dat la istorie. noua nu ne placea geografia. Acum depinde de tine, dar eu zic sa dai la geografie.

| lovem3 a răspuns:

La georgafie este mult mai simplu nu ai atatea date exacte de retinut.plus ca geaografie toata lumea mai stie cate ceva de multi de ape orase din Romania.

| Carrie a răspuns:

Eu am dat la geografie.La istorie e mai mult de tocit.Depinde si de modul de predare a profesorului.Alege ce ti se pare mai usor.Eu raman cu geografia mea. happy

| emima a răspuns:

Buna...se zice ca la geografie e mai usor dar trebuie sa stii harta Romaniei dar eu am dat la istorie nu am reusit sa invat harta dar am reusit anii de la istorie

| mTk273 a răspuns:

Eu am dat la geografie:d A fost foarte simplu la teza.; x

| Kasandra_7363 a răspuns:

Istorie

| Didii15 a răspuns:

Depinde de subiectelaughing si de profesor.cand dati teste.care da mai usor.

La noi de ex. mi s-a parut mai usor la geografie.primu sem am luat 9. si in al2lea 6rolling on the floor.si la istorie.cei care au dat.mi s-a parut mai usorstraight face.le dadea un text.jos 5 intrebari a cate 10 p. intrebariile erau legate de text. gen.Ana are mere. 1.Cine are mere?laughing). Trebuia sa citesti cu atentie textul.
Dupa celalte 40p.era un eveniment.parca.abdicarea lui Cuza.si trebuia sa scrii in 5-10 randuri despre chestia asta. dupa sa faci prop cu 4-5 cuvinte.si atat

iar la geografie.ceva gen grila. dupa sa completam punctele libere. dupa harta muta si sa asezam in ordine niste munti.
Amandoua sunt usoare.depinde la ce te pricepi tu mai bine.si de cum stii tu ca preda profesorul

Ai timp sa te gandesti pana la mijlocul sem. 1.

Take care! :*

| eu1893 a răspuns:

Buna intrebarea happy. Vezi si tu spre care materie ai inclinatie, care iti place mai mult. Eu am ales istoria, tata a fost prof. m-a ajutat f mult si am luat si 10. Eu zic sa dai la Istorie deoarece materia din a 8-a este deosebit de interesanta si usoara. Baftahappy

| MaryusCobra a răspuns:

Eu am trecut clasa a 8-a si crede-ma pe mine ca faci cea mai mare greseala daca dai la istorie... eu am dat la geografie, si dupa asta am primit niste subiecte de teza la istorie si te intreaba anii exacti din tot ce s-a intamplat, intrebari multe, pe variante, fara variante... e foarte greu la istorie crede-ma! asa la geografie tot te scoti cu cel putin 8 daca inveti bine iesi 100% cu 10! mai bine la geografie! funda? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dai la amndaoua si sa te faci profesoara de istorie si geografie ca diriginta mea.

| Adita_8424 a răspuns:

Depinde ce iti place mai mult si unde crezi tu ca e mai usor. Personal, cred ca am sa dau la istorie.

| Mâţa67 a răspuns:

Eu una urasc istoria, dar mi-a placut geografia dintr-a 8a.La inceput, eu si mai vreo 3 colegi(din toata clasa) am ales geogra pentru ca mi-a placut, dar pe parcurs am mai ramas doar eu cu geogra si am dat la istorie impreuna cu toata clasa desi profu de geogra ne era dirig.Depinde de tine la ce inveti mai usor, eu de-as fi, as alege geografia...winking

| Mastony a răspuns:

Depinde de cunostintele tale. Eu am dat la geografie pe ideea ca stiu ceva din toata geografia Romaniei pe cand la istorie dupa parerea mea e mai greu. Acum depinde si de profesori, care dintre dansii preda mai bine si ce iti place tie mai mult. Eu zic mai usor la geografie.

| DemonROW a răspuns:

Geografie... eu am dat la geografie si fata de istorie sau loat note foarte mari majoritatea 8+

| Voinicuuu a răspuns:

La geografie happy e mult mai usor... o sa ai 2 harti mute ...si restul e simplu happy

| boby_7223 a răspuns:

Eu as zice ca la geografie mi se pare ca e mai usor

| Rebel_9075 a răspuns:

Hey, pentru mine a fost mai usor la geografie deoarece la istorie trebuie sa retzi toti ani si toate... dar asta trebuie sa stii tu la care invetzi mai bine acolo dai...si mai vorbesti si cu colegi happy

fundabatting eyelashes