| LaylaSerizawa19 a întrebat:

In clasa a 9-a la profilele reale, limba moderna 2 este obligatoriu franceza sau ai posibilitatea sa o alegi ca la profilele umane?

Răspuns Câştigător
| Lucică1998 a răspuns:

Limba a doua este cea din generală franceza/germana sau ce ai făcut, nu poți sa alegi.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

DEPINDE de liceu : limbile străine studiate în cadrul unui liceu diferă de la un liceu la altul!
NU se studiază toate limbile străine; sunt licee la care se studiază doar 2 limbi ( spre exemplu, Engleză şi Franceză ) - iar dacă tu ai făcut Germană, va trebui să faci altă limbă - sau, sunt licee la care se studiază 3 limbi străine ( din care una este la alegere )...

Deci, NU se poate generaliza!

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg