| gagauta a întrebat:

In clasa a 9-a si a 10-a la profilul filologie biling franceza se studiaza isoria si geografia frantei.As vrea sa stiu daca aceste materii se fac in limba franceza.

3 răspunsuri:
| Liquify a răspuns:

Da. De aceea e "bilingv" franceza.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In primul rand, profilul se numeste bilingV.
In al doilea rand, da: istoria si geografia Frantei se predau in limba franceza.

| anyia a răspuns:

Faci istoria si geografia o data sau de doua ori pe saptamana in limba romana[ca toti ceilalti] plus un anumit numar de ore [istorie si geografie a frantei] in limba franceza, deoarece esti la bilingv franceza. Ceva gen "optional".