| alexandrueduard94 a întrebat:

In clasa a11a la profil mecanic lucram in laborator, va fi greu? Dar la "UTILIZAREA APLICATIILOR DE TIP CAD" este greu? ce o sa facem la CAD, ce facem la calculator?

1 răspuns:
| ItachiUchiha69 a răspuns:

Eu sunt a-11-a la mecanica, "CAd" ala de care zici tu este modul si se numeste "AutoCad", sa lucrezi in "CAD" nu prea e asa de greu.
La acesta materie/modul profesorul/profesoara iti face un desen pe tabla si tu in aplicatia "CAD" trebuie sa il faci exact cum este facut pe tabla
Dar trebuie sa stii sa calculezi dimensiunile in aplicatia "CAD" se foloseste numai tastatura daca ai apasat pe mouse refaci iar totul
Uite un link cu ce inseamna AutoCad https://ro.wikipedia.org/wiki/AutoCAD
Sper ca te-am ajutat