| Flors a întrebat:

In conditiile in care maine am un test foarte greu la istorie, din care inca nu stiu nimic si sambata o olimpiada foarte importanta pentru mine, la care inca nu am aprofundat suficient de mult incat sa ma simt multumita de ceea ce stiu, sa merg maine la scoala(deci, sa invat si pentru. test) sau sa raman acasa sa invat pentru olimpiada?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să-ți organizezi timpul! Aici este marea ta problemă.
Succes.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Harumiiii a răspuns:

Eu zic sa ramai acasa sa mai repeti pentru olimpiada.Nu e o tragedie daca ratezi un test. Dupa olimpiada poti invata la istorie si o sa te asculte ca nu s-a sfarsit anul. Si eu lipseam cu saptamanile cand era vorba de olimpiada nationala sau un concurs mai important. timpul de dupa orele de curs nu e de ajuns. Oricum, nu ma intelege gresit..nu zic ca ar trebui sa ignori total orele propriu-zise dar daca ce ai de repetat e cu adevarat important, o data pe an cand e cu olimpiada ar trebui sa fi scuzat/a.

| Alphabeat a răspuns:

Eu spun sa inveti pentru test, scoala are prioritate, concursurile si alte optiuni facultative pe locul 2. Plus ca daca nu ai note prea grozave la istorie, este sansa ta sa te indrepti.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| mariacereajutorul a răspuns:

Eu zic sa ineti pentru olimpiada ca la istorie poti ruga invatatoare si dai ora viitoare testul asa ca urmeazatin inima. Sper ca te-am ajutat. Funda