| Paulinaxoy a întrebat:

In legatura cu liceele, am nevoi de ajutor. Sunt 2 licee la care vreau sa merg. La primul vreau, pentru ca am vrut din totdeauna, cunosc o gramada de lume pe acolo si profesori si ajung mai repede la el. Este unul dintre cele mai bune licee din oras dar nu sunt sigura daca am media de intrare. Adica stiu ca mediile vor scade. Al doilea liceu este foarte, foarte stric si se invata foarte mult. Aici am media de intrare si nu-mi fac griji dar nu stiu ce sa zic, am cativa prieteni care sunt acolo si zic ca e puscarie curata. Al doilea liceu are un program super bun pentru mine dar e mai departe. Deci, unde sa ma duc?

Răspuns Câştigător
| fearlessss a răspuns:

Eu as allege primul liceu sincer. Daca zici ca e si bun si cunosti si multa lume este foarte ok.De ce sa te duci la celalalt care zici ca e foarte strict? Adica, un liceu bun e Acela in care te si distrezi si inveti, nu sa te simti ca in puscarie.Nici nu vei avea un randament asa bun daca stai sub stres.Crede-ma in liceu va fi si mai diferit ca in gimnaziu, vei vrea tot mai multa libertate si nu iti va conveni sa iti auzi prietenii cat se distreaza si tu sa fi blocat in liceul ala prea strict.O sa iti faci si mai multi prieteni la primul liceu daca zici ca ii cunosti pe multi, vei avea si drum mai scurt.

3 răspunsuri:
| Yuzoo a răspuns:

M-am bazat pe ideea ca mai bine sa nu mergi intr-un liceu de nivelul tau unde o sa fi bun si sa mergi la un liceu greu unde te chinui sa inveti, pentru ca intotdeauna clasa de va trage si nu poti cadea. Viitorul e in mainile tale, tu iti alegi soarta, profesorii te invata, liceul e bun, doar tu trebuie sa mergi. Oriunde ai merge cat de bun sau slab ar fi liceu, daca inveti vei ajunge sus, chiar in top. Contempleaza pe ce am spus si iti vei gasi raspunsul in interior, gandeste.

| Paulinaxoy explică (pentru Yuzoo):

straight face straight face Bainuiesc, ca ai vrut sa imi arati inteligenta ta. Faza e ca am intrebat asta pe TPU nu ca sa imi raspunda cineva filozofic, am nevoie de parerea unor oamnei care nu ma cunosc. Ce ar alege ei. Raspunsuri ca ale tale am mai primit vreo 10 si nu ma ajuta cu nimic.

| Yuzoo a răspuns:

Ok, al doilea liceeu... daca chiar vrei direct thinking