| pasareacenusie a întrebat:

In urmă cu cateva saptamani mi s-a scăzut un punct la purtare in creion din cauză că un coleg la ora de geografie mă mazgalea pe spate și i-am zis să se potolească. Am zis că hai că nu stia cine a făcut gălăgie, dar azi am plecat vreo 10 elevi[ chiul ] și ne-a pus absentă [ nu-i nimic pentru asta] dar ne-a mai scăzut inca un punct la purtare, ce părere aveți.? Nu sunt genul care să facă probleme in școală și am medie peste 9 [ ca fapt divers să vă faceți o părere]

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Poti sa ai 10 pe linie, pentru comportament de genul, ti se scade nota la purtare daca asa vrea profesorul.
Nu spus ca meritati, si eu mai vorbesc la ore, si eu mai plec de la scoala uneori, asta nu e un comportament grav, si care merita pedepsit.
Dar daca profesorul sau profesorii tai sunt bazati pe regimul comunist, si nu stiu sa faca diferenta intre a fi profesor sau dictator, nu prea ai ce face, decat sa te resemnezi, sa taci, si sa continui.

2 răspunsuri:
| ValyC3 a răspuns:

Hmm, nu e nimic..., chiar de loc, iti spun din propria experienta, am trecut prin asta dar, profesori pot sa le stearga, sau poti tu, cand lasa profesorul catalogul nepazit devil, eu am avut doar 2 puncte, si dupa primul semestru, dupa consiliul profesoral unde se discuta astea, numai erau, consiliul a hotarat ca nu meritam un punct, doua, in privinta chiulitului nu e nimic, dar la unele licee, asta se pedepseste urat, la 5 absente, luai un punct la purtare, asta depinde acum de diriginte, deci e o mare branza punctele astea big grin. unul din clasa la mine a fost batut de 3 copii tot din clasa si ghici ce, la toti 4 au pus puncte, deci ala sa ales si cu bataia si cu puncte la purtare laughing

| pasareacenusie explică (pentru ValyC3):

ăsta e un boșorog nebun. fost director, actual inspector,,, si bineinteles că profesorii ii dau toată dreptatea... dar la ora pot spune că e labil psihic straight face