| MoNsTeR a întrebat:

Intocmeste fisa de lectura pentru opera hronicul si cantecul varstelor...asta mie tema la roma. ce trebuie mai exact sa fac ca nu stiutiustraight face(n-am mai facut panacum)...pls help

Răspuns Câştigător
| hasadia a răspuns:

Pai

indoi o foaie A 4 in doua, pe fata scrii date despre autor,
in interior scrii rezumatul operei,
iar pe alta hartie separata scrii citate din text unde se precizeaza locul si timpul actiunii
Successs

5 răspunsuri:
| ViseColorate_6532 a răspuns:

Din cate stiu eu ar trebui sa cauti un model de fisa de lectura pe net si sa-l printezi. Apoi trebuie sa citesti textul repectiv.
Dupaia trebuie sa completezi fisa. In general iti cere figurile de stil si explicatia lor, un rezumat sau caracterizarea unui personaj. Suplimentar poti face un desen pe fundal.
Sper ca ai inteles :*

| hasadia a răspuns:

Hei nu ai de ce
suntem aici sa ne ajutam
big hug

| MoNsTeR explică:

Mrs hasadia big grin.si profa asa neo zis ceva ca sa impartim o coala A4 dar nu imi mai aduceam aminte exact ce trebuie sa scriem...mrs multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa intocmesti fisa de lectura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tema operei