| Alexandra_7209 a întrebat:

Intrebare adresata celor care au termianat clasa a 8-a: voi la ce ati ales sa dati teza, la geografie sau la istorie? Sunt nehotaratasad

Răspuns Câştigător
| Eunyce a răspuns:

Buna.

Alexandra, ma faci sa imi aduc aminte de anii generalei.
Eu am dat la istorie si imi pare rau. Dar tu, te rog sa nu faci o greseala ca sa dai la ce dau si prietenele tale. Tu poate te intelegi acum asa de bine cu ele, dar va veni vremea cand drumurile vi se vor desparti si vei trebui sa hotarasti fara sustinerea amicelor ceea ce alegi.Gandese-te la care din cele 2 te pricepi mai bine, care iti face placere atunci cand esti la ora? Ce retii mai bine inaltimile muntiilor si numele lor sau anii? Despre care ai mai multe cunostinte?
Asa draga mea, e imposibil sa nu te hotarasti.Trebuie sa gandesti mai mult la ce iti doresti decat la ce fac ceilalti. Vorbeste si cu parintii tai, ei sunt un prim ajutor pentru tine, deoarece te cunosc cel mai bine in momentul de fata.

Mult succes la teza, iti tin pumniihappy

Cu dragkiss

13 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Eu am dat la geografie si nu regret deloc(am luat 10)
Jumatate de la mine din clasa au dat la istorie si cea mai mare nota a fost 9... mica, in comparatie cu cei care au dat la geografie, care au luat numai de 10(cu mici excepti).
Deci, te sfatuiesc sa dai la geografie.
Mult succes.

| Petronela a răspuns:

Eu am dat la istorie

| cosmina05 a răspuns:

Eu la istorie am dat

| Chrristina a răspuns:

Nu am terminat cls a 8a dar stiu ca o sa dau la geografie
La istorie sunt prea multi ani de retinut. pe cand la geografie este doar din Romania. E simplu.

| escroaca a răspuns:

Pai depinde si de profesor straight face. Eu am dat la isotorie si am luat note mari. toata clasa. dar deinde de prof. thinking

| Unique a răspuns:

Eu am dat la romana, istorie si mate am luat la toate

| Sofia07 a răspuns:

Si la geografie sunt destul de multe nume si cifre de retinut.nu conteaza la ce dau ceilalti, important e sa dai la ce te pricepi mai bine.sau care ti se pare mai usor de invatat. Cand am fost eu a8-a am dat la geografie si sincer pe primul semestru mi s-a parut foarte greu.prea mult de invatat. Acum la liceu am dat la istorie pentru ca am inteles mult mai bine. Deci faci cum crezi tu.nu te lasa influentata de ceilalti
Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La geografie

| raresel a răspuns:

Eu sunt in clasa a 9a si am dat test la istorie din doua motive:1. Diriga mea era de istorie si 2. e mai usor...deci te sfatuiesc sa dai la istorie ...la geografie e mai greu sa stii

| aylyn_2380 a răspuns:

Scz ca ma bag dar si eu sunt in a 8-a si prieteni mei sint in a 9 a au dat toti la istorie a fost mult mai usor si eu tot la istorie am sa dau:d dar depinde ce ti place tie mai tare si unde inveti tu mai bine si reti :d pup

| Kidda2 a răspuns:

La istorie si a fost mai usor decat la geografiehappy
acum depinde si dupa prof
si dupa tine

| maria_9275 a răspuns:

Geografie ca a fost mult mai usor...