| Nexxo a întrebat:

Intrebare... Dupa 1 an si jumatate de alaptare laptele matern mai are valoare nutritiva? fundita...

Răspuns Câştigător
| leonardo a răspuns:

Http://www.parinti.com/......l-146.html

sper sa fie ceea ce cauti

3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Da, dar nu ca alimentatie exclusiva cu lapte matern. Copilul are nevoie de o alimentatie diversificata la varsta asta, in care e loc si pentru laptele matern. OMS recomanda prelulgirea alaptarii pana la varsta de 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce ai pus intrebarea la Educatie si Cultura Generala inseamna ca e o tema nu?
Sfatul meu : gandeste in primul rand! Si daca chiar nu se misca nimic in capatana cauta pe net!
Doua solutii mult mai simple de atat nimeni nu cred ca iti poate dawinking!

| Karan2000 a răspuns:

Uita-te pe capacul sfarcului si vezi data expirari laughing