| diana13_5132 a întrebat:

Intrebare
In legatura cu noua lege a invatamantului ca, clasa a IX-a sa apartina la gimnaziu, eu sunt in clasa a VIII (in toamna aVIII-a) voi face la anul clasa a IX-a la liceu sau la gimnaziu?

3 răspunsuri:
| smaranditza a răspuns:

O vei face la liceu; din cate stiu, inca legea nu a fost adoptata(aprobata, etc), chiar daca se va aproba(SPER CA NU! )chestia despre care spui tu se va aplicala elevii care acum intra in clasa a Va!

| deNisu a răspuns:

Nu tu ne vei face. in schimb cei care sunt acum cls a 5a vor face a 9a la generalawinking

| Alee_4988 a răspuns:

Din cate stiu eu nu... Legea se aplica doar celor care vor fi in toamna a 5a...