| RadikalGamer a întrebat:

Întrebare scurtă: ce facultate îmi recomandați? Am 17 ani, trec în clasa a 11-a și habar nu am la ce facultate să merg. Sunt destul de bun la informatică, adică nu am notă sub 10, dar nu e foarte greu. Îmi place oarecum să programez, dar nu mă văd pe mine lucrând la așa ceva, deși îmi plac foarte mult calculatoarele. Cel mai mult îmi place să editez filmulețe, să creez, să regizez scurt-metraje, dar nu stiu dacă e vreo facultate pentru așa ceva în România. Plus că mi s-a întâmplat să editez zile în șir la un filmuleț și să am doar câteva zeci de vizionări.
Ceva idei?

3 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Ce parere ai de psihologie? Te atrage?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot acolo te duci. dupa iti alegi ce ramura vrei.
Tu mergi pe editare video clar.

| Bogdann1107 a răspuns:

La aptitudinile tale pe care le spui din cate zici, du-te pe informatica intensiv, nu stiu daca avem ceva in Romania dupa asteptarea elevilor. Un filmulet se editeaza usor daca vrei poti vedea un review al meu, si cateva gameplay-uri.
Ma gasesti pe YouTube DbsInfinite am poza cu o bufnita!