| brixen a întrebat:

Intrebarea mea este legata de Evaluarea Nationala de Romana.
Daca la subiectul 2 cerinta era sa il caracterizezi pe tic, si sa ai minim 150 de cuvinte in compunere. Eu daca am avut doar 130 de cuvinte, cam cat imi poate scadea? Sau nu imi da punctaj deloc? Tin sa precizez ca in acele 130 de cuv. l-am caracterizat si am scris tot ce mi s-a cerut. Dau funda!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Redactarea compunerii – 8 puncte si se acordă doar
în cazul în care compunerea are minimum 150 de cuvinte și dezvoltă subiectul propus. Deci pe astea le-ai ratat