| Razvan03Andrei a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea:
Ce state cuprinde Maria Britanie.
(sunt cumva numai astea:?:Este compus din patru țări tradiționale: Anglia, Scoția, Țara Galilor și Irlanda de Nord, precum și din mai multe teritorii dependente)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marea Britanie nu cumva asa se scrie?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Denumirea corecta este Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord. Marea Britanie cuprinde numai Anglia, Scotia si Tara Galilor. Detalii poti citi aici: http://ro.wikipedia.org/......i_de_Nord. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denumirea corecta este Regatul Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord. Marea Britanie cuprinde numai Anglia, Scotia si Tara Galilor. Detalii poti citi aici: http://ro.wikipedia.org/......i_de_Nord. Numai bine! Imi dai funda?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bravo anonim, vad ca stii sa copiezi. Meriti funda pentru asta!

| diana_5410 a răspuns:

Maria Britanie...nu am auzit de ea thinking

| Razvan03Andrei explică:

1.M-am grabit si am scris altceva(Maria in loc de Marea Britanie...ce faceti atata caz? mai ales uni nu m-au ajutat de loc!)
2.Pe wikipedia am intrat si am vazut asta...(stiam cum se numeste cu adevarat) dar vroiam sa fiu sigur!