| Biby a întrebat:

Intreit ce inseamna? Impartit la 3 sau ori 3?

15 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Intreit inseamna ori 2(inmultit cu 2).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ÎNTREÍT, -Ă, întreiți, -te, adj. 1. Înmulțit, mărit de trei ori.

| aty91 a răspuns:

Impartit la 3.

| Tudami a răspuns:

Cum iti este compunerea care tiam facut-o?

| вεвїŧѕά a răspuns:

Înmulțitwinking

| Xname a răspuns:

Inmultit cu 3

| Biby explică:

Este foarte frumoasa.Muktumesc damaris!

Răspuns utilizator avertizat
| Vitalie a răspuns:

Bună.
Nu ştiu câte persoane care chiar se pricep la matematică vei găsi aici, dar îţi propun să intri pe www.matefizica.com , unde te aşteaptă mai mulţi profesori de matematică şi fizică.
Înregistrează-te şi postează problema ta în categoria potrivită şi vei primi în cel mai scurt timp rezolvarea şi răspunsul.
(Ei pun accent pe calitate şi cunoştinţe, aşa că încearcă să scrii cât mai corect şi mai exact conţinutul problemei, cu titlu sugestiv, etc)

| Fragile a răspuns:

Oooo scuze cand am scris nu stiu de ce m-a luat valul din greseala in loc de inmultit cu trei am pus cu doi scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inmultit de trei ori. Daca era impartit la 3 se numea treime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahaha

| mjforeverr a răspuns:

Ori 3!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inmultit la 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreit inseamna ori 3. loogic!