| saturday10 a întrebat:

Iti foloseste la ceva matematica M1, cea de la mate-info, analiza matematica in special, asta daca nu te duci la Politehnica, la facultatea de mate-info sau ceva de profil?

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Da, te invata sa gandesti.

| DannyR0 a răspuns:

Analiza fac si cei ce studiaza matematica m2 si iti foloseste la ase, poli, agronomie etc. Automat ca daca te duci la litere nu o sa faci mate, intrebarea ta are ceva non-sens in ea. Intrebi daca iti trebuie analiza la o facultate la care nu se face mate, cel putin eu asta deduc din fraza asta.

| Adrian277 a răspuns:

Da....la Bac