| heelpme a întrebat:

La BAC la mate tabelul cu variatia functiei se face cu creionul si rigla sau il putem face cu pixul? se considera semn?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Orice tabel sau grafic/desen se face cu CREIONUL ( şi foloseşti liniarul/rigla )!
Dar, ceea ce scrii în tabel se scrie cu pixul happy

Toate cele bune!

| alexs99 a răspuns:

Tabele/desenele se fac cu creionul, dar in mod normal nu se considera semn daca l-ai facut pixul.
O zi buna.

| NutuXman a răspuns (pentru alexs99):

Esti sigură? De unde stii?

| Ruxandra15 a răspuns:

Tabelele,desenele se fac in creion. Mie imi scade la test daca fac cu pix deci gandeste-te ce inseamna la bac. Notatia se face cu pix adica cifre(5, 3,9) si litere(a, b, c) Denumirea unei figuri se face cu litere mari de tipar. Am specificat toate astea deoarece mai sunt si profesori care nu stiu