| xbastanu a întrebat:

La bac trebuie sa facem tabelele de semne, concavitate, convexitate cu creionul pe foaia de examen sau tot cu pixul?

3 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Tabelele si orice alt desen se fac cu creionul, daca faci cu pixul te depuncteaza, ar putea chiar sa se considere semn.

| AC4S4 a răspuns:

Acelea se fac cu pixul, deoarece nu sunt reprezentări grafice.
Dacă faci un grafic al unei funcții, o formă geometrică, faci cu creionul. În rest totul se face cu pixul.

| anamariarot a răspuns:

AC4S4 are dreptate. Așa am procedat și eu în urmă cu 2 ani.