| mih a întrebat:

La ce adresa este Mos Craciun?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Uite aici site-ul unde-i poti scrie lui Mos Craciun:)
http://www.craciunul.ro/scrisoare.php

8 răspunsuri:
| INeverStopLoving a răspuns:

E foarte simplu: Mos Craciun nu exista!

| anutza2856 a răspuns:

Mos craciun este peste tot! asa ca ai grija, si fii cuminte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Paralela 66, în orasul lapon Rovaniemi, din Finlanda.
Rovaniemi este o regiune saraca, datorita climei vitrege. În zilele obisnuite, cam o cincime din populatia de vârsta adulta nu are de lucru. Craciunul este însa pentru toti un sezon de maxima activitate, ajutând la redresarea situatiei economice a întregii zone.

Pentru copiii care doresc sa-i scrie, adresa este: Mos Craciun, Ravaniemi, Finlanda. În fiecare an, din diverse parti ale globului, de la New York, aflat la o distanta de 6204 km de Ravaniemi, sau de la Rio (11594 km) ori Londra (1404 km) etc, sosesc pe aceasta adresa sute de mii de scrisori, în care copiii îsi exprima dorintele. An de an numarul de scrisori creste tot mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Polul Nord la Paralela 66 meridianul 40

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista MOS CRACIUN eu ia-m vazut pe parinti cand eram mica ei mi-au pus darurile sub brad sunt doar niste aberatii a existat dar acum nu mai exista findca a murit de mult urmarestei pe parinti in ziua de craciun ai sa vezi ca ei iti pun cadourile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar ce mai faci tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Laponia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 994