| Anonymusss2013 a întrebat:

La ce ajuta un masterat? Este util pentru un nou job?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te ajuta sa te specializezi intr-un domeniu. Poate fi util daca iti gasesti slujba in acel domeniu.

mira
| mira a răspuns:

Desigur ca este util.Esti mai pregatit, dispui de mai multe competente.Important este sa-l faci serios.

| Gaby33 a răspuns:

In primul rand te ajuta pe tine, vei fi specializat intr-un anumit domeniu. Si da, este util si pentru un nou job, daca jobul respectiv este in acelasi domeniu.

| OnuOnulică a răspuns:

El te ajuta sa te specializezi intr-un domeniu.

| Dracoola a răspuns:

sa te specializezi, sa-ti completezi cunostintele, in unele cazuri sa fii manager, eu il fac pentru a ma specializa si pentru a avea mai multe optiuni la viitoarea angajare.