| Loras a întrebat:

La ce facultate ati fost/sunteti si cum vi se pare? cateva detalii despre ce faceti mai exact, cum sunt profesorii, cum e materia va rog

Răspuns Câştigător
| Ohaithar a răspuns:

Am făcut prima facultate la Automatică și Informatică Aplicată. Nu mi-a plăcut și am renunțat. Profesorii au fost destul de stricți, iar materia a fost dificilă pentru mine. Apoi am dat la Cibernetică. A fost mai bine, profesorii au fost mai deschiși, și părea o facultate, în care se poate discuta la ore, și nu un exercițiu de scris, în care se scriau 20 de table în 2 ore. Am avut norocul să fac facultate și în străinătate, cu programul ERASMUS. Acolo e total altă gândire. Profesorii discută materia cu elevii ca și cum ai discuta cu un egal. Se iau cazuri specifice, iar teoria se prea din cazuri, nu este dată pe tablă în 3 ore.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am facut AC ul. Profestorii de facultate sunt peste tot la fel le pasa doar daca iti pasa si tie, in rest iti predau cursul si treaba ta ce faci cu el la examen.