| LorenaAnca a întrebat:

La ce facultati poti sa dai dupa ce ai facut un profil de stiinte sociale? happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Toate facultatile sunt o loterie.
www.alegefacultatea.ro
Mult succes!
Pa, pa.

| Husicel a răspuns:

Orice facultate vrei tongue

| neutrino a răspuns:

Poti da la orice facultate doresti, dar este de preferat sa mergi acolo unde-ti place si crezi ca vei face fata cerintelor.

| FoarteTareFrate a răspuns:

Nu ii asculta, nu la orice facultate vrei. Este logic! In a 11 a si a 12 a nici nu mai faci chimie, fizica, mate foarte putina sau deloc. Ce, ai putea merge la facultatea de chimie?! Sa fim seriosi... Optiunile sunt putin mai limitate la filo si stiinte sociale, daca mergi pe mate-info de ex dupa poti ajunge la orice, insa de aici poti merge la limbi straine, litere(dar nu stiu daca vrei sa te faci profa), sociologie(aici a fost mama), comunicare si relatii publice, psihologie, pe astea le stiu. Acum depinde, chiar daca nu mai faci chimie de exemplu la liceu dar tu te pricepi super bine si eventual faci meditatii logic ca te poti duce la facultatea de chimie, la fel si cu matematica sau fizica. Dar din moment ce ai ales acest profil nu cred ca iti plac domeniile astea.