| anonim_4396 a întrebat:

La ce facultati se intra cu media 6 la bac si ce poti iesi de acolo?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu respectiva medie de nota 6 la bac, intri cu ''succes'' in oricare dintre facultatile ''PARTICULARE'' sau mai correct numite ''fabrici de diplome'' care au rasarite precum ciupercile in cele mai ''ciudate'' localitati din aceasta minunata tara numita Romania. Fiindca valoarea diplomei obtinute este egala cu 0 (ZERO), o poti folosi doar sa te stergi eventual la c#r cu ea pe perioada cat vei fii SOMERA dar una atestata nu-i asa, cu diploma... ''universitara''. rolling on the floor

| alina2k18 a răspuns:

Nu conteaza notele ci CUNOSTINTELEwinking
Poate ai avut emotii la bac, poate a picat fix ce nu ai putut retine etc.
Fireste, nu inseamna ca toti cu media 6 erau copii de 10 but stillwinking
Fa ce iti place tie si ai si talent evidentwinking
Te poti inscrie aproape oriunde se intra pe baza de dosar.
Acum depinde unde vrei tu.

| Shimozukushiki a răspuns:

La orice facultate, înafară de cele la care dai examen