| andreipetresu a întrebat:

La ce liceu din Pitesti sa intru? Am o medie foarte buna si pot sa intru la oricare. Vreau sa intru la un liceu care sa ma ajute la facultate si apoin in viitor. P. S. vreau sa castig bine-FOARTE BINE din meseria la care voi progresa. Dau funda si like.

Răspuns Câştigător
| Last13Lucky a răspuns:

Degeaba ai mediile foarte bune daca in examen vei lua un 5-6winking sfatul meu este sa nu te gandesti de acum la ce liceu...ci sa te gandesti ce vei face la examen findca anul acesta va fi mai greu decat oricand!winking...Iti urez mult succes si sa intri la cel mai bun liceu!

| andreipetresu explică (pentru Last13Lucky):

Profesorii mi-au spus ca in examen iau cel putin 8.5

| Last13Lucky a răspuns (pentru andreipetresu):

Dar stii ca anul acesta o sa fie camere si o sa fie nasol... daca te.ai miscat esti scos din examen decii nu te baza pe ce spun profesorii pentru ca poti sa te panichezi sa sa numai sti nimic chiar daca ai invatat!

6 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

La orice liceu...conteaza sa inveti bine si sa iei bacul cu o nota peste 9, si pe urma vezi la ce facultate mai e covenabil sa dai.k multi fac o facultate ca sa o aiba facultate, dar nu se gandesc ca pe profilul lor nu exista posturi de munca de 10 ani. daca e fa o facultate de inginerie, de peferabil arhitect, in industria petrolieera etc.succes

| MmarinaMadalina a răspuns:

In sfarsit cineva din Pitesti. Daca esti foarte bine pregatit si poti face fata cerintelor poti incerca in I.C.Bratianu la orice profil, Zinca sau Alexandru Odobescu.Sunt si alte licee bune dar astea sunt cele mai bune. Facultatea o faci in functie de profilul de la liceu sau pe ce te`ai axat tu si in ce domeniu esti pregatit.Si trebuie sa cunosti ce profile sunt la fiecare liceu si sa te interesezi dar mare grija ce vei face la examene ca anul acesta sunt camere de filmat in fiecare scoala si nu te poti baza pe faptul ca mai tragi cu ochiul.

| andreipetresu explică (pentru MmarinaMadalina):

Cum ti se par profesorii la Bratianu / Zinca?

| MmarinaMadalina a răspuns:

Eu invat in Liceul de Arta "Dinu Lipatti" dar fostii colegi de generala care au intrat anul acesta in Bratianu mi-au spus ca sunt cativa profesori exigenti dar nu toti iar in Zinca la fel.Acum depinde si de profilul la care esti dar eu zic ca daca te ti de treaba totul o sa fie O.K.