| Treat10 a întrebat:

La ce materii se da bacul la filologie?

Răspuns Câştigător
| AndreeaCr a răspuns:

Pentru filiera filologica, se dau competentele la: romana, o limba straina si la TIC. Probele scrise se dau la romana si istorie - obligatoriu si la una dintre urmatoarele materii la alegere: psihologie, logica, economie, geografie sau filosofie.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Romana, istorie (proba obligatorie a profilului), iar cea la alegere intre geografie, logica, psihologie, sociologie, economie si filosofie

| asperger3 a răspuns:

Romana,istorie(obligatorie),la alegere:geografie, economie, etc.