| Anonim00089 a întrebat:

La ce profil ar fi bine sa merg cu media de admitere 6.50 ( nu prea invat matematica ), ar fi bine sa merg la economic? ar fi bine la mecanica?, da la turism si alimentatie?, sfatuiti-ma si dau FUNDA!

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te axezi pe turism sau alimentatia.Adica ai spus ca nu-ti place matematica si cred ca ar trebui sa o folosesti la economie sau mecanica.big grin

| xBlackPearlX a răspuns:

Desi eu am media aproape 9, am ales turism si alimentatie, asta te sfatuiesc si pe tine. Mecanica? In cazul in care esti baiat merge, dar la fata, nici gand! La profilul economic este destul de greu, dupa parerea mea. Nu iti place matematica? Atunci nu pune mate-info. Succes happy

| monochrome a răspuns:

La economic se face matematica M2, inclusiv turism si alimentatie si da, dai bac la mate. Iar la tehnic daca te duci, e aceeasi chestie, dai bac la mate :].
Eu nu stiu ce profil sa-ti sugerez, la uman nu ai nici o sansa sa intri acum. Dar te poti transfera pe semestrul al II-lea.

| kesu0 a răspuns:

Fa tot posibilul sa ajungi la un profil de uman. transferate de oriunde intri odata ce nu ai inteles matematica de la inceput nu o sa o intelegi niciodata! si la bac...