| OXxana a întrebat:

La ce profil si liceu ar trebui sa ma mut ca sa nu dau bacul la matematica si sa aiba o medie de intrare mai mica. Ps.din bicuresti dau FFunDa

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Mergi catre Filologie sau Stiinte Sociale.http://admitere.edu.ro/2013/staticRepI/j/
Alege de pe site liceul care este adecvat-este in sectorul tau, are media de intrare acceptabila si specializarile dorite.

2 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Cel mai bine este sa eviti cat poti de mult bacul la matematica...

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Din cate stiu eu, n-ai cum sa eviti bac-ul la mate. Indiferent de cat de uman ar fi respectivul liceu. Poti doar materiile care sunt specifice fiecarui profil sa le eviti, de exemplu, n-o sa dai "rezistenta materialelor", la bac, daca tu esti la limbi straine.