Întrebare recomandată | Avadani_Alexandra_1996 a întrebat:

La ce profil trebuie sa dai la liceu ca sa devii medic? Si cu ce media se intra? ...ms

13 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Stiintele naturii de pregateste cam cel mai bine pentru medicina.
Media depinde de liceu happy In general daca vrei sa prinzi un liceu bun unde sa se faca scoala, iti trebuie cam de la 8, 50 in sus happy
Si sa fii dispusa sa te "lupti" putin cu matematica tongue

| BiuL a răspuns:

Stiintele naturii (biologie - chimie) medie e in functie de liceu.

| NemNUZ a răspuns:

La bio-chimie e cel mai indicat, dar poti si la mate-info, cat despre medie, depinde de liceu, la bio-chimie peste 8 si la mate-info peste 9 dar nu te baza numai pe asta ca pot sa vina elevi de exemplu la bio-chimie cu medii mari de peste 9, 5 sau 9, 8 si ocupa toate locurilewinking. Oricum daca vrei sa devi medic trebuie sa iei ore ca am auzit de la multe persoane ca materia de facultate diferawinking

| ayosmdk a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 8-a si vreau sa devin medic. Eu o sa aleg stiintele naturii.
Poti sa faci orice liceu ( stiu medici care au facut mecanica in liceu )
Dar stiintele naturii te ajuta pe viitor.
E cu totul altceva sa dai examenul de admitere la facultate dupa ce ai facut 4 ani de biologie si chimie.

| Rebe97 a răspuns:

Pribabil ca bio - chimie...

| ana5 a răspuns:

Bio-chimie

| EMike a răspuns:

Stiintele naturii, la mine s-a intrat cu 9.25 cea mai mica medie.Depinde de nivelul scolii.

| ComeAsYouAre a răspuns:

Stiintele naturii si la medie depinde de liceu

| takeacupcake a răspuns:

Științe ale naturii și ar cam trebui o medie destul de mare 8.50 - 9.00

| stefan1234567 a răspuns:

Stiinte ale naturi medie 8.50

| goofyk a răspuns:

Iti trebuie provil real cu medie 8.50 si mai mult!

| ADDAALE a răspuns:

Pentru medicina bio-chimie si o medie mare cam de la 8 in sus!