| AvalohAlyn a întrebat:

La ce sa aleg sa dau bacalaureatul la proba la alegere de la filologie? Deci intre geografie,logica,filosofie, sociologie sau psihologie? Ce e mai ok si mai usor? Ma gandeam la geografie sau la psihologie dar nu stiu inca...Voi ce ati ales? Sau ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu am auzit ca la logica e cea mai usoara proba. Eu una n-as da la geografie pentru ca nu pot s-o retin pur si simplu. Eu cred ca o sa dau la psihologie pentru ca acolo as vrea sa dau mai departe.

5 răspunsuri:
| Gregory a răspuns:

Geografie. Mie mi s-a părut o probă ușoară și frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Geografie poti lua usor 10 la examenul de bacalaureat chiar si fara sa fi tocit din punctul meu de vedere, de filosofie stiu ca este greu, am vrut initial sa dau impreuna cu prietenele mele dar a ramas doar una care a dat si nu a luat nota mare desi s-a pregatit mult cu profesoara. Eu am dat pana la urma la geografie desi initial am facut pregatire pentru filosofie. La filosofie trebuie sa stapanesti foarte bine termenii sa stii sa folosesti limbajul specific - la fel ca la celelalte de altfel dar cred ca daca ai inclinatie spre filosofie, logica si ce mai spuneai tu ai putea sa iei nota mare - totul este sa intelegi ce inveti. La geografie am invatat de pe cartea asta, rezolvand toate cele teste http://www.librarie.net/......i-Dumitru, nu cu mult timp inainte si am luat aproape 10, ceea nu as fi reusit cu filosofia pentru ca se face in clasa a XII- a si era mai greu pentru ca aveam nevoie sa ma pregatesc mult la romana si istorie. Uite-te peste subiecte http://subiecte2015.edu.ro/2015/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/ pentru ca degeaba vorbim aici

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns.Nu pot sa iti dau funda, am dat-o deja din pacate, imi pare rau, dar m-ai ajutat mult.Mersi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Scopul a fost sa iti ofer o parere, avand in vedere ca am trecut de examenul asta, nu funda. Cu placere happy

| Sfetnicul a răspuns:

Pentru Geografie, vă ajută aici să învățați să luați 10: http://goo.gl/th9EVq