| queeny a întrebat:

La ce va ajuta informatica? Sa zicem ca merg la mate-info... Daca nu vreau sa lucrez in domeniu nu o sa o invat degeaba? Adica, la ca ma ajuta informatica in viata de zi de zi?

p. s: Cu ce parte a matematicii e legata?

Răspuns Câştigător
| liveincolors a răspuns:

La informatica inveti sa faci programe. Parerea mea este sa nu te duci la mate-info ca o sa te chinuiesti 4 ani degeaba.

4 răspunsuri:
| aliona_6797 a răspuns:

La profilul mate-info nu se face doar informatica... ci si matematica, fizica, chimie si chiar romana(daca te intrebai). Daca termini un profil mate-info te poti duce la orice facultate vrei, inclusiv filologie (profesorul meu de romana a terminat mate-fizica, tot profil real).
Nimic din ce inveti nu e "degeaba", totul se leaga si formeaza in cele din urma cultura ta generala.

| Aero a răspuns:

Toti impartim acelasi cer, dar n-avem acelasi orizont! Du-te la uman/filologie daca iti place romana sau engleza sau geografia si istoria...

ma rog... intrebarea ta e si formulata aiurea si ai pus-o si degeaba. ai pus una similara acum ceva vreme pe site, unde toti ti-au recomandat sa urmezi stii-tu-ce.

| vladix a răspuns:

Fetito! Ti-e frica sa nu inveti prea mult? Cum sa inveti informatica? ai inebunit? Ce sa faci si cu informatica? mai bine invata sa dai cu sapa, sa servesti la masa...lasa informatica, ca nu e buna.

| sergiu76 a răspuns:

De ce sa o alegi daca nu-ti place? profilul este pentru examene[teze]. e legata cu toata matematica doar ca e mai intensiv[ore mai multe]