| Alina225 a întrebat:

La ce vârstă termini facultatea dacă faci școala fără pauză?

Răspuns Câştigător
| George3412 a răspuns:

Depinde de doua aspecte: la ce varsta incepi scoala si ce facultate alegi. Dacă incepi la 6 ani cu clasa 0, ai 13 ani de scoala. Adica termni liceul la 19 ani, apoi facultatea dureaza în jur de 3-4 sau de la 6 ani în sus ca în cazul medicinei. Mai ai si cativa ani in plus daca alegi master sau doctorat. În general ai 12 ani de scoala plus clasa 0 si 3 sau 4 ani de facultate. Calculul îl faci tuwinking

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

22-23.

| Simpatic a răspuns:

18 ani termini liceul + 4 ani de facultate egal 22 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să intri la facultate se presupune că știi aritmetică de nivel preșcolar.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de facultate si daca faci un master sau un doctorat (creste perioada). Una este o facultate de 4 ani si alta e una de 6. Daca specifici, te putem ajuta mai mult.