| Catalin77945 a întrebat:

La Cibernetica Economica, cam ce poti sa iesi dupa ce termini facultatea adica posibilitati, in afara de programator?

Răspuns Câştigător
| CatalinB11 a răspuns:

Cibernetica economica se ocupa cu abordarea sistemica a firmei si un specialist in acest sens ar trebui sa stie cu ce se mananca toate sistemle informatice si informationale integrate intr-o firma moderna: ERP, SAP, business-intelligence, cuburi OLAP, analiza multidimensionala de date, etc. deci toata bucataria sistemelor dintr-o firma sprijinite pe infrastructura IT, inclusiv sa programeze si sa intretina aplicatii in aceste sisteme.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cibernetica Economica, cam ce poti sa iesi ...in afara de programator"

cine a zis că "ieși" programator de acolo. Sau poate n-am ințeles noi, programator care ce programează?

| Catalin77945 explică (pentru sierra1):

La info ec faci programare mare fata de cibernetica, dar si la cibernetica faci programare in 3 programe de baza si poti sa iesi

| sierra1 a răspuns (pentru Catalin77945):

"la cibernetica faci programare in 3 programe de baza si poti sa iesi"

dacă ne e permis: ce programare, in ce programe de bază?

... eventual programezi bunul mers al firmei, de acord atunci